تاریخچه کیهانی: از بیگ بنگ تا زمان حال

4

بیگ بنگ: می خواهیم سفری را آغاز کنیم، این ویدئو کل ۱۳ میلیارد سال عمر کیهان را در مقیاسی ده دقیقه ای به تصویر می کشد از بیگ بنگ تا امروز. هر ثانیه نشان دهنده ۲۲ میلیون سال است. در این مقیاس، انسان‌ها تا آخرین کسر از پایان ثانیه‌ی آخر پدیدار نمی شوند.

Video credit & copyright: melodysheep

ترجمه زیرنویس: امیرحسین سلیمانی/سایت بیگ بنگ


4 دیدگاه ها

  1. واقعاً که تایم لپسِ کم نظیر یا بهتره بگم بینظیری هست، که باعث میشه دیدی ژرف به این عالم پیدا کنیم، فقط من یه سوال دارم: همه جا برای تصویر کردنه بیگ بنگ یک انفجار را از منظر بیرونی نمایش میدهند ولی مگه با بیگ بنگ فضا ایجاد نمیشه پس باید انفجار رو از منظر داخل تصویر کنند؟!؟!،،،،،

  2. متعصفانه همرو گول زدن با نظریه بیگ بنگ. من قبول دارم شروع جهان با نظریه بیگ بنگه ولی ۱ یک ددونه نمیتونسته باشه!!! اینا گیر دادن فقط به این که تمام عالم با یک انفجار بیگ بنگ بوده غیر ممکنه این!!!!

    • کی گفته یه بیگ بنگ بوده؟ ما در مورد یه بیگ بنگی که جهان خودمون رو شکل داره صحبت می کنیم. فراتر از این بیگ بنگ، در تمام اعصار عالم میتونه هزاران بیگ بنگ دیگه رخ داده باشه و مغایر با نظریات علمی معتبر نیست. در ضمن باید طبق شواهد علمی پیش رفت، شما اگه اطلاعات بیشتری دارید با شواهد و مدارک مقاله منتشر کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.